Nowy numer 08/2024 Archiwum

Kto żyw - do Rio!

W kawiarence przy kościele p.w. Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie odbyło się 12. września spotkanie księży posługujących w archidiecezjalnym duszpasterstwie młodzieży.

 

– Do Madrytu pojechało z naszej archidiecezji ponad 400 osób. Chciałbym, żeby na spotkanie Młodych do Rio udało się ich jak najwięcej. Mam jednak świadomość, że mogą to utrudnić wysokie koszta podróży. Myślimy nad tym, jak je zredukować – mówi ks. Krzysztof Nowak, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

Hasłem przewodnim 28. Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro będą słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody”[Mt 28, 19]. Archidiecezja Gdańska weszła w kolejną fazę przygotowań do tego spotkania.

 Jak mówi ks. Krzysztof młodych do wyjazdów nie pociąga już chęć zwiedzenia obcych krajów. Oczekują oni konkretnego prowadzenia duchowego. – Światowe Dni Młodzieży sprawdziły się. Przetrwały próbę czasu i śmierć Jana Pawła II, który dał im początek. Są dzisiaj kuźnią powołań – zaznacza duszpasterz.

Na spotkanie przybyło 18 młodych kapłanów pracujących w różnych częściach archidiecezji. Oprócz omówienia szczegółów organizacyjnych wyjazdu na ŚDM, księża poruszali tematy dotyczące sposobów dotarcia z Ewangelią do młodzieży, formacji bierzmowanych i maturzystów oraz tworzenia wspólnot młodzieżowych. Pojawiły się pomysły stworzenia specjalnej strony internetowej skierowanej do młodych nie tylko z Wybrzeża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama