Nowy numer 33/2022 Archiwum

Spór o drogę trwa

Karczemki koło Chwaszczyna. Ulica Tuchomska będąca ważnym skrótem na trasie Żukowo – Wejherowo od kilku dni pozostaje zamknięta. Na drodze betonowe zapory ustawił jej wieloletni właściciel – Eugeniusz Stefanowski, mieszkaniec gminy Szemud.

Wszystko zaczęło się od telefonu jednego z kierowców do pana Stefanowskiego. Kierowca zażądał zwrotu kosztów naprawy auta, które uszkodził na ulicy Tuchomskiej należącej do pana Eugeniusza. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dotychczas to gmina Szemud zarządzała drogą, stawiała znaki, łatała dziury. A gdy doszło do uszkodzenia auta, jako właściciela ulicy do odpowiedzialności i zapłaty wezwała pana Eugeniusza Stefanowskiego.

- Jedynym wyjściem jest dla mnie zamknięcie drogi, by uniknąć płacenia kolejnych odszkodowań za uszkodzone na niej samochody – mówił w jednym z wywiadów pan Eugeniusz. Na drodze stanęły więc betonowe bloki, plastikowe barierki i napis „teren prywatny”. Pan Stefanowski jest według prawa właścicielem ulicy i może ją blokować.

Gmina postanowiła wykupić drogę, jednak rozmowy ciągle trwają a consensusu nie widać.

Alternatywą na czas pertraktacji dla zrozpaczonych kierowców jest objazd wytyczony przez las i pola, który niestety grozi utratą miski olejowej bądź urwaniem tłumika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama