Nowy numer 31/2022 Archiwum

Podróż do Domu Matki

Pielgrzymka Ludzi Morza na Jasną Górę

Wczesnym rankiem 14 września spod centralnego ośrodka Duszpasterstwa Ludzi Morza "Stella Maris" w Gdyni przy ul. Portowej wyruszyła doroczna autokarowa ogólnopolska pielgrzymka Ludzi Morza na Jasną Górę. - Ludzie morza od dawna wzywają imieniem Stella Maris Tę, w której wstawiennictwo zawsze ufali. Jej Syn towarzyszył w pracy rybakom, uspokajał burzę. Tak i my chcemy towarzyszyć ludziom morza, nie tylko w ich drodze pielgrzymowania na Jasną Górę - mówi o. Edward Pracz CSsR, Krajowy Dyrektor Dzieła Duszpasterstwa Ludzi Morza, a jednocześnie Europejski Koordynator Duszpasterstwa Ludzi Morza.

Na trasie do Częstochowy znajdzie się archikatedra pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi, w której pielgrzymi wezmą udział we Mszy świętej. Wieczorem zaś uczestniczyć będą w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. W sobotnim programie pielgrzymki znajdą się m.in. Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, prelekcja oraz Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama