Nowy numer 37/2021 Archiwum

Igrzyska ruszyły

Ulica Długa na gdańskiej starówce. Po godzinie 17 setki młodych sportowców rozpoczęło głośny przemarsz spod Złotej Bramy ku Filharmonii Bałtyckiej. Tam, na Ołowiance, o 18 uroczyście zainaugurowano XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.

 

Koszykówka, piłka siatkowa, piłka nożna oraz tenis stołowy to dyscypliny, w których w weekend konkurować będą młodzi z całej Polski. W sobotę 15 września w Gdańsku, Rumi i Redzie będą trwały rozgrywki. Tego samego, dnia o godzinie 19, w Kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi zostanie odprawiona Eucharystia.

W niedzielę, w godzinach 8-12 odbędą się finały w Gdańsku i Rumi. O godzinie 12.30 w Hali MOSiR w Rumi będzie miała miejsce ceremonia zakończenia.

Organizatorzy Igrzysk podkreślają, że ich głównym celem jest: „stworzenie młodzieży salezjańskiej możliwości rywalizacji sportowej i budowania przez sport nowego świata, opartego na humanizmie i personalizmie, respektując takie fundamentalne wartości jak: pokój, przyjaźń, prawda, dobro, sprawiedliwość, wolność, miłość, godność osoby, solidarność i fair play”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama