Viva Oliva! przejdź do galerii

W Gdańsku Oliwie trwa święto dzielnicy. W sobotę i niedzielę lokalni animatorzy kultury wspólnie z Radą Osiedla organizują plenerowe atrakcje dla mieszkańców i wszystkich miłośników Oliwy.

W ramach festynu odbywają się koncerty, gry i zabawy dla najmłodszych, warsztaty artystyczne. Publiczność obejrzała między innymi pokaz psów nierasowych, a na zgłodniałych uczestników imprez czekały specjały przygotowane przez oliwskich restauratorów.

Ogromnym powodzeniem, nie tylko dzieci, cieszył się pokaz baniek mydlanych, w którym każdy mógł wziąć udział. Publiczność długo oklaskiwała orkiestrę „Remont Pomp” prowadzoną przez gdański oddział Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Centralnym miejscem wydarzeń jest Plac Inwalidów skąd tylko kilka kroków do Parku Oliwskiego, gdzie w sobotę malarze – profesjonaliści i amatorzy - tworzyli swoje dzieła. W niedziele można je będzie zobaczyć na plenerowej ekspozycji zorganizowanej wzdłuż ulicy Opata Jacka Rybińskiego.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje. Warto zajrzeć w niedzielę, 16 września do Oliwy, choćby po to, by wybrać się na spacer po najbardziej urokliwych oliwskich uliczkach z Ewą Kowalską, licencjonowaną przewodniczką i autorką bloga poświęconego Gdańskowi. Spacer rozpocznie się o 13.00 i potrwa dwie godziny. Start sprzed GS Warzywniak. Nie zabraknie emocji sportowych, na boisku przy ul. Cystersów rozegrany zostanie turniej piłki nożnej. Początek piłkarskiej rywalizacji w samo południe. Zapraszamy do Oliwy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..