Nowy numer 37/2021 Archiwum

Na pomoc świętemu Mikołajowi przejdź do galerii

Niedzielne popołudnie 16 września w Chyloni to różnobarwny kalejdoskop muzyki, śpiewu i sportu

"Święty Mikołaj nie działa sam - ja mu pomagam!" - napisy na koszulkach wolontariuszy Gdyńskiego Stowarzyszenia Świętego Biskupa Mikołaja nie pozostawiały wątpliwości, że jeden z najbardziej popularnych świętych ma w Gdyni prawdziwą armię pomocników. Byli oni widoczni niemal wszędzie w czasie festynu zorganizowanego przy parafii pw. św. Mikołaja i Matki Bożej Bolesnej, na terenie której to Stowarzyszenie działa. Niektórzy rozdawali ulotki informacyjne, inni pełnili służbę ochrony, jeszcze inni animowali zabawy dla dzieci. Panie z Klubu Seniora, działającego przy Stowarzyszeniu, zajmowały się dystrybucją własnoręcznie upieczonych ciast.

Nie zabrakło również pokarmu dla ducha. Z programem artystycznym wystąpił zespół "Axel" z Gdyni oraz Marcin Molendowski, uczestnik "Bitwy na głosy". Dla dorosłych prawdziwą gratkę stanowił humor kaszubski, zaprezentowany przez gawędziarza w koloratce ks. Romana Skwiercza. W atmosferę modlitwy wprowadziły śpiewy wykonane przez młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych. Najgorętsze owacje jednak wzbudził występ Tomasza Kamińskiego z Torunia, który zaśpiewał wraz z publicznością wiele ze swoich piosenek autorskich, będących już przebojami, jak np. "Anioły do mnie wysyłaj" czy "Radosny jestem".

Wspólne chylońskie świętowanie zakończyło się wieczornym meczem piłki nożnej między reprezentacją księży oraz mieszkańców dzielnicy. Licznie zgromadzeni kibice - i mali, i duzi - nagradzali gromkimi brawami poczynania zawodników obu drużyn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama