Sopocka Szkoła Wiary

Droga do tego, aby każdy z nas jeszcze bardziej zatroszczył się o własny rozwój duchowy…

Rozpoczynający się już niedługo, a ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Wiary zobowiązuje każdego katolika do szczególnego rozwoju duchowego i jeszcze większej odpowiedzialności za kształtowanie swojego sumienia. Nieustanna formacja dotyczy zarówno młodych, którzy biorą udział w katechizacji szkolnej, ale także starszych, którzy o rozwój własnego ducha powinni zatroszczyć się sami, poszukując odpowiednich małych grup formacyjnych.

Odpowiedzią na to wezwanie Kościoła Katolickiego stała się Sopocka Szkoła Wiary. Pomysł spotkań zrodził się we wspólnocie modlitewno – ewangelizacyjnej EMAUS Szkoły Nowej Ewangelizacji. Szkoła Wiary jest cyklem katechez z zaproszonymi gośćmi, które doprowadzić mają do jeszcze głębszego spotkania z Bogiem. Rozważania na temat wiary prowadzić będą kapłani zajmujący się na co dzień różnymi dziedzinami duchowości.

Pierwszym, który poprowadził wykład w tej szczególnej akademii wzrostu duchowego był ks. Jacek Nawrot wieloletni ojciec duchowny Gdańskiego Seminarium. Głębokie rozważania, których wszyscy byliśmy uczestnikami zmobilizowały słuchaczy do większej odpowiedzialności za swoją wiarę.
Prowadzący nazywając wprost różnorodne zagrożenia wskazał to, czym warto swoją wiarę podnosić, a czego unikać, gdyż w konsekwencji mogłoby to doprowadzić do zagłuszenia sumienia.

Katecheza podsumowana została w obecności Jezusa. W obliczu wystawionego Najświętszego Sakramentu uczestnicy pierwszej Sopockiej Szkoły Wiary rozważali w sercu słowa, które usłyszeli w czasie nauczania ks. Jacka Nawrota.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..