Nowy numer 31/2022 Archiwum

Nie tylko teologia

Zapisy na archidiecezjalny Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Archidiecezji Gdańskiej, powstały w 2009 roku, to forma duszpasterstwa, której celem jest popularyzowanie wiedzy religijnej w zakresie filozofii, teologii, nauk społecznych i historii kultury, Kościoła, Polski i Pomorza, głównie Gdańska. Szczególnym zadaniem jest integrowanie środowiska osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych oraz wymiana doświadczeń życiowych w czasie spotkań towarzyskich oraz pielgrzymek. Zajęcia prowadzą profesorowie Gdańskiego Seminarium Duchownego i innych uczelni Trójmiasta. Siedzibą Uniwersytetu jest Dom Parafialny przy Kolegiacie Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku – Wrzeszczu (przy torach kolejowych).

Zapisy na czwarty rok działalności tego uniwersytetu będą 5 października 2012 r. (piątek) w godz. 18-19 oraz 6 października w godz. 9-10 w Domu Parafialnym przy Kolegiacie Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu. Uroczysta inauguracja odbędzie się zaś 6 października o godzinie 10 w kaplicy Domu Parafialnego. Zajęcia będą odbywały się przy kościele św. Jerzego w Sopocie. Opłata wpisowa wynosi 20 zł, a za semestr 100 zł. Bliższe informacje można uzyskać pod nr tel. 608 358 244.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama