Nowy numer 08/2024 Archiwum

Teatr otwarty dla wszystkich

̶ Dwadzieścia lat temu rzeczywistość była inna niż obecnie. Teatr był ucieczką od szarości. Dzisiejszy świat jest jaskrawy i tandetny jak wystawy w galeriach handlowych. Jednak nam przyświecają te same ideały - mówi Janusz Gawrysiak.

Teatr ZNAK powstał w 1992 roku. Aktualnie jego siedziba mieści się w centrum Manhattan we Wrzeszczu. ZNAK produkuje spektakle teatralne, parady, festyny i akcje uliczne. Organizuje również obozy edukacyjno-teatralne, gdzie dzieci mają okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, muzycznych i aktorskich. Instruktorzy w ramach tzw. terapii przez teatr, zajmują się również młodzieżą niepełnosprawną i pochodzącą z patologicznych rodzin.

W dniach 27-29 września, z okazji XX-lecie istnienia, Teatr ZNAK zaprasza wszystkich chętnych na dni otwarte, gdzie można obejrzeć z jednej strony mickiewiczowskie „Dziady”, a z drugiej żonglerkę ogniem.  ̶  Nasz teatr jest otwarty na różne formy sztuki. Chcemy wyjść na przeciw odmiennym gustom naszych widzów  ̶  zapewnia Janusz Gawrysiak.

Imprezą inaugurującą dwudzieste urodziny teatru z Wrzeszcza był pojedynek klaunów. Zgromadzona publiczność, a szczególnie jej młodsi przedstawiciele, z entuzjazmem reagowała na wybuchową mieszankę absurdalnego humoru, pantomimy, akrobacji i kolorowych masek.  ̶  Cały występ trwa kilkanaście minut, natomiast przygotowania do niego wymagają miesięcy żmudnych ćwiczeń. Po każdym występie jestem zlany potem i ogromnie zmęczony, ale nigdy nie żałuję. Klauni kochają ludzi  ̶  zapewnia Jasiek Grządziela biorący udział w pojedynku. 

Wstęp na wszystkie występy w ramach XX-lecia Teatru ZNAK jest bezpłatny.

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama