Nowy numer 20/2022 Archiwum

Premiera książki „Spotkania o zmierzchu”

‒ Jest to niezwykle osobista opowieść ważnego świadka i uczestnika historii przełomu XX i XXI wieku ‒ twierdzi Tomasz Żuroch-Piechowski.

3 października w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie odbyła się premiera książki „Spotkania o zmierzchu”, wywiadu-rzeki z arcybiskupem seniorem Tadeuszem Gocłowskim. Z byłym metropolitą gdańskim rozmawia Barbara Kanold, dziennikarka, autorka wielu wywiadów i reportaży w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, od lat mieszkanka Gdańska. Autorka pyta m.in. o wspomnienia z dzieciństwa, o tragiczne losy rodziny arcybiskupa, doświadczenia sowieckiego totalitaryzmu i jego drogę do kapłaństwa.

‒ To dla mnie najważniejsza książka. Nie miałam nigdy tak znakomitego i sympatycznego rozmówcy ‒ przekonuje Barbara Kanold. ‒ O tym, czy udało mi się zapytać księdza arcybiskupa o coś nowego, przekonajcie się państwo sami ‒ zachęca.

‒ Kiedy cztery lata temu padła propozycja napisania tej książki, wzbraniałem się. Jednak pani Barbara wykazała się dużą determinacją i przekonała mnie. „Spróbujmy” ‒ pomyślałem. Zaczęły się spotkania, które stały się dla mnie dużą przyjemnością ‒ wspomina genezę powstania „Spotkań o zmierzchu” ich bohater abp Gocłowski.

Fragmenty książki przeczytał aktor Jerzy Kiszkisz. Z koncertem wystąpiły dzieci Cappelli Gedanensis. Książka ukazała się w Wydawnictwie „Oskar”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama