Nowy numer 48/2023 Archiwum

Śpiew z Taizé w Sopocie

Wyciszenie, delikatny śpiew, dyskretny akompaniament. Prosto, a zarazem pięknie udekorowany kościół. Modlitwę przygotowują młodzi ludzie i duszpasterze, ale zapraszają na nią wszystkich.

Jak przygotować się do Europejskiego Spotkania Młodych? Najlepiej poprzez modlitwę. 4 października o godzinie 19.00, w kościele św. Jerzego w Sopocie, odbyła się pierwsza z czterech planowanych modlitw ze śpiewem z Taizé. Spotkania te mają na celu przygotowanie do Europejskiego Spotkania Młodych (28.12.2012-2.01.2013), które w tym roku odbędzie się w Rzymie i połączone będzie z obchodami Roku Wiary.

Wszyscy chętni, najpóźniej do 18 listopada, powinni zgłosić się do jednego z punktów przygotowań. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej: http://www.taize.fr/pl

Poszukiwane są osoby gotowe przyjechać do Rzymu dwa dni wcześniej (26.12.), aby pomóc w organizacji i przyjęciu wszystkich uczestników. Ich zgłoszenia także przyjmować będą punkty przygotowań.

Następne modlitwy ze śpiewem z Taizé  odbędą się: 25.10., 29.11., 20.12. Wszelkie pytania należy kierować do ks. Jacka Mellera pod adres mailowy jmeller@gsd.gda.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama