Nowy numer 47/2023 Archiwum

Rusz po zdrowie!

Z okazji obchodzonego 10 października Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie organizuje w dniach 8-14 października Tydzień Zdrowia Psychicznego, w ramach którego odbędą się wykłady otwarte dla mieszkańców Trójmiasta i okolic.

 - Impreza ma na celu promocję zdrowia psychicznego, przeciwdziałanie dyskryminacji oraz stereotypizacji osób dotkniętych chorobą psychiczną, zapoznanie społeczeństwa z niezbędną wiedzą na temat chorób psychicznych oraz udzielenie porad dotyczących uzyskania pomocy dla osób bezpośrednio nimi dotkniętych i ich bliskich - mówią organizatorzy, członkowie Koła Naukowego Empiria. Codziennie od poniedziałku 8 października, do niedzieli 14 października o godzinie 18.00 w auli sopockiego wydziału SWPS, przy ulicy Polnej 16/20 będą trwały uświadamiające wykłady, prowadzone przez najlepszych specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego.

Program tygodniowych prelekcji:

http://swps.pl/images/stories/dokumenty/Tydzien-Zdrowia-Psychicznego-Program.pdf

Dodatkowo w ramach obchodzonych pod hasłem „Zestarzeć się u siebie” w dniach 7-10 października Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie - Schizofrenia Otwórzcie Drzwi przygotowano Trójmiejskie Dni Otwarte. W czasie ich trwania będzie można zmierzyć się z lękami i stereotypami na temat osób chorych. Przez trzy dni mieszkańcy Trójmiasta będą mogli zapoznać się z ofertą wsparcia dla osób chorujących psychicznie w poszczególnych miastach. 8 października odbędzie się Gdyński Dzień Otwarty, 9 października Gdański Dzień Otwarty, a 10 października Sopocki Dzień Otwarty. W czasie Sopockiego Dnia w godzinach 10.00-14.00, w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopot odbędzie się seminarium „Zestarzeć się u siebie”. Wezmą w nim udział przedstawiciele instytucji i organizacji działających na rzecz osób po kryzysach psychicznych.

Program Trójmiejskich Dni Otwartych:

http://www.ekspresja.org/ulotka_Program_Schizofrenia_Otworzcie_Drzwi_2012.pdf

Niezależnie od trwającego Tygodnia Zdrowia Psychicznego, w Biurze Porad Obywatelskich w Gdyni, przy ul. Traugutta 2 można uzyskać bezpłatną poradę psychologiczną. Osoby zainteresowane mogą umówić się na spotkanie telefonicznie (58 661 31 56) lub osobiście w godzinach otwarcia Biura, czyli od poniedziałku do środy w godz. 12.00-20.00 oraz w czwartek i piątek w godz. 8.00-16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama