GN 19/2022 Archiwum

Kandydatura w fatimskim sanktuarium przejdź do galerii

- Czy odpowiadając na Boże wezwanie chcesz się tak przygotować, abyś mógł we właściwym czasie godnie przyjąć święcenia diakonatu i prezbiteratu, oraz pełnić w Kościele te posługi? - pytał kleryków bp Ryszard Kasyna.

W sobotę, 13 października przeżywaliśmy w Kościele 95. rocznicę zakończenia objawień fatimskich. Podczas Mszy św. odpustowej w Sanktuarium Fatimskim w Gdańsku-Żabiance, odbyła się ceremonia wprowadzenia kleryków V roku w kandydaturę do święceń diakonatu i kapłaństwa.

Droga do przyjęcia święceń wiedzie poprzez ważne momenty, będące potwierdzeniem właściwego odczytania powołania. Kandydatura jest obok posług lektoratu i akolitatu, chwilą uroczystego świadectwa o własnym przekonaniu kandydata co do słuszności wyboru stanu duchownego. Stanowi także stwierdzenie ze strony przełożonych, że jego decyzja jest dostatecznie dojrzała.

- Prośmy za kleryków, zwłaszcza V roku, którzy doczekali się tego momentu, w którym potwierdzają gotowość do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu - mówił podczas homilii bp Ryszard Kasyna. - Niech ich decyzja będzie stała, nieodwołalna i mądra. Niech nie mają wątpliwości, pomimo różnych pokus tego świata - kontynuował. Biskup przypomniał także rolę, jaką pełni w życiu chrześcijanina Maryja. - Od niej macie się uczyć. Kształtujcie się w jej szkole modlitwy - zachęcał wprowadzanych w kandydaturę kleryków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama