GN 19/2022 Archiwum

Dominikanie oddadzą pieniądze od Amber Gold

Gdańscy dominikanie zwrócą 475 tys. zł, które otrzymali od byłego szefa spółki Amber Gold Marcina P. Darowizna trafiła do zakonników w kwietniu tego roku i była przeznaczona na remont trzech ołtarzy w kościele św. Mikołaja.

Jak informuje przeor zakonu o. Michał Mitka, podpisano już porozumienie w tej sprawie z syndykiem masy upadłościowej spółki. Prace prowadzone już w świątyni za pieniądze z darowizny  zostały wstrzymane i teraz zakonnicy muszą znaleźć inne środki na remont. Nie wpłynie to w żaden sposób na funkcjonowanie kościoła św. Mikołaja. Spowolni jednak tempo prac renowacyjnych.

– Niestety, nie mamy nowego darczyńcy, który sfinansowałby rozpoczęte już prace, a i o tego nie zabiegaliśmy, zgłosił się do nas sam – mówi o. Michał Mitka. – Wierzę, że dzięki wsparciu wiernych, którzy widzą nasze potrzeby, uda się powoli wszystko odrestaurować. Oni co roku, choć w mniejszej skali finansowej, wspierają kolejne etapy renowacji kościoła. Właściwie każdy z remontowanych ołtarzy – jeden kamienny i szczególnie dwa drewniane – wymaga szybkiej interwencji konserwatorskiej. Będziemy starali się w miarę możliwości to zadanie zrealizować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama