GN 19/2022 Archiwum

EKO-Nurkowa Gdynia

Podczas IV Eko-Nurkowego Dnia, który odbył się w ubiegły październikowy weekend w Gdyni, aż 150 płetwonurków sprzątało podwodne rejony Gdyńskiej Mariny, Basenu Prezydenta oraz plaży Śródmieście.

Laptop, telefony komórkowe, kamera, latarnia uliczna, antena satelitarna oraz całe mnóstwo butelek, puszek i opon znaleziono wśród 1,5 tony wyłowionych śmieci. W tej samej akcji z 2011 roku odpadów było pół tony więcej. Cieszy więc fakt, że zjawisko zaśmiecania Bałtyku nie zwiększa się.

Akcja była zabezpieczana przez ratowników WOPR, ratowników medycznych, 4 łodzie ratownicze, łódź policyjną i karetkę pogotowia oraz chronometrażystów. Imprezie towarzyszył festyn dla dzieci zorganizowany przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali ciepły poczęstunek oraz wzięli udział w losowaniu nagród.

Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Pomysłodawcami Eko-Nurkowego Dnia są Sebastian Borek z Centrum Nurkowego TICADA oraz Piotr Bielski z Gdyńskiej Mariny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama