Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kościoły nie świecą pustkami przejdź do galerii

‒ Koncerty ‒ jak najbardziej, przedstawienia ‒ czemu nie? Ale najważniejsza jest modlitwa ‒ mówi ks. Krzysztof Nowak, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Wieczór Modlitwy Młodych to nowa propozycja spotkań formacyjnych dla gimnazjalistów i licealistów. Pierwszy, odbył się 19 października w parafii p.w. Bożego Ciała w Gdańsku Morenie. Około godziny 19.00 świątynia wypełniła się młodymi ludźmi. Przyszło prawie 700 osób ‒ trzy razy więcej niż przewidywali organizatorzy. 

‒ To ważne wydarzenie. Zbliża do Boga. Uświadamia, że kościół to nie puste ściany. Jest w nim prawdziwy Bóg i prawdziwi ludzie, którzy przychodzą tu dobrowolnie, modlą się, często chcą zmienić coś w swoim życiu ‒ opowiada Katarzyna Czerlińska, uczestniczka spotkania.

Młodzież modliła się w intencji rodziny. Wysłuchała konferencji opartej na książce Karola Wojtyły „Miłość i odpowiedzialność”. ‒ Jest to spotkanie, które wpisuje się w Dzień Papieski. Tegoroczne hasło to „Papież Rodziny”. Modlimy się, by w naszych domach nie było agresji, alkoholizmu, zdrad ‒ tłumaczy ks. Krzysztof Nowak. ‒ Myślę, że ta intencja jest bardzo mądrze wybrana. Z rodziny bierze się wszystko to, co wynosimy na zewnątrz ‒ dodaje Katarzyna Czerlińska.

Wieczory Modlitwy Młodych będą organizowane kilka razy w ciągu roku, w różnych parafiach Archidiecezji Gdańskiej. ‒ Nie możemy się ograniczać do jednego miejsca ‒ przyznaje ks. Nowak. Najbliższe spotkanie odbędzie się za miesiąc w Wejherowie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama