Nowy numer 47/2023 Archiwum

Telewizor i kapcie nie wystarczą przejdź do galerii

‒ Łamiemy stereotypy dotyczące seniorów. Wielu ludzi uważa, że jak da się osobie starszej telewizor i wygodne kapcie, to wystarczy. Nieprawda! ‒ mówi Agnieszka Niedałtowska, przedstawiciel organizatora.

To już trzecia edycja Sopockich Targów Seniora.  W dniach 20-21 października, w Hali 100-lecia Sopotu, wszyscy chętni mogą skorzystać z ich bogatej oferty. Na ponad sześćdziesięciu stoiskach wystawcy oferują swoje produkty i usługi dedykowane osobom w wieku 60+. Seniorzy mogą wykupić wycieczkę zagraniczną, skorzystać z zabiegów kosmetycznych, zapoznać się z ofertą ubezpieczeń, odbyć bezpłatne konsultacje lekarskie, ułożyć dietę.  ‒ Nowatorskim pomysłem jest możliwość kupienia systemu GPS dla chorych na Alzheimera ‒ podkreśla Agnieszka Niedałtowska.

‒ Człowiek starszy nie zawsze wie jak do pewnych rzeczy się zabrać, skąd wziąć informacje, dokąd pójść. Sopockie Targi dają możliwość zaznajomienia się w jednym miejscu z kompletną ofertą dla ludzi w wieku 60+. I to jest wspaniałe ‒ twierdzi Mirosław Dębicki, emeryt z Władysławowa.

Seniorzy biorą udział w warsztatach aktywizujących z gimnastyki, tańca latynoskiego, nordic walking, gotowania. Szczególną atrakcją jest pokaz mody. Jest jeden warunek. Modelka musi mieć ukończone 50 lat. ‒ Dowiadujemy się ciekawych rzeczy, a przede wszystkim poznajemy nowych ludzi. To nie jest tak, że osobom starszym nic się już nie chce. Mimo wieku i chorób jesteśmy bardzo radośni, pozytywnie nastawieni do rzeczywistości. Ciężko pracowaliśmy przez całe życie. Chcemy być traktowani poważnie ‒ uważają Monika Grzegorska i Helena Krupa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak przekonują organizatorzy, Sopockie Targi Seniora to jedyna w Polsce Północnej profesjonalna impreza dla osób starszych. Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.

‒ To tak naprawdę inwestycja dla każdego z nas. Dajmy dobry przykład tym, którzy kiedyś będą opiekować się nami  ‒ twierdzi Agnieszka Niedałtowska.  

Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Gość Niedzielny”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama