Nowy numer 37/2021 Archiwum

Mesjasz w Gwieździe Morza

W ramach zainaugurowanej na początku października kampanii społecznej „Pola Nadziei” w sopockiej parafii Gwiazda Morza odbył się charytatywny koncert.

W niedzielę wieczorem, 21 października Polska Filharmonia Kameralna Sopot oraz Chór Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Andrzeja Kosendiaka zaprezentowali Mesjasza - wybitne dzieło niemieckiego kompozytora Georga Friedricha Haendla. Utwór ten powstał jako podziękowanie dla Irlandczyków za ofiarowaną gościnę. Został on skomponowany w dwa tygodnie na przełomie sierpnia i września 1741 roku.

W kościele wśród zasłuchanych gości obecny był arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski. Dochód z koncertu zostanie przekazany sopockim hospicjom: Domowi Hospicyjnemu św. Józefa i Domowemu Hospicjum św. Faustyny.

W zeszłym tygodniu w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w ramach cyklu „Głosy dla Hospicjów” odbył się koncert Justyny Steczkowskiej, który wsparł gdańskie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama