Nowy numer 4/2021 Archiwum

Świętość dla każdego przejdź do galerii

‒ Świętość nie jest tylko dla wybranych. To zadanie dla każdego z nas ‒ powiedział podczas Eucharystii o. Leszek Łuczkanin.

Noc Świętych to nocne nabożeństwo przygotowujące do uroczystości Wszystkich Świętych. Chętni mogli wziąć w nim udział 31 października w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdyni. Franciszkanie zachęcali do przyjścia poprzez ulotki, plakaty, film na YouTubie i ewangelizację na głównych ulicach miasta. ‒ Reakcje były bardzo różne, ale myślę, że kilka osób zaintrygowaliśmy ‒ twierdzi o. Damian Basarab, duszpasterz młodzieży.

W trakcie nabożeństwa dziewczęta przebrane za anioły rozdawały wszystkim kamienie z narysowaną rybą, symbolizujące trwałą i niezmienną miłość Boga do człowieka. Mszę św. koncelebrował o. Leszek Łuczkanin, Sekretarz Prowincji św. Maksymiliana. ‒ Wszystkich Świętych jest raz w roku, ale to nie znaczy, że mamy być święci tak rzadko ‒ mówił.

Jednym z elementów nabożeństwa była krótka prezentacja życiorysów świętych ‒ św. Kingi, bł. Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej, św. Franciszka, św. Maksymiliana i bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza. ‒ Podczas Nocy Świętych przypatrujemy się osobom, które odegrały szczególną rolę w historii Kościoła ‒ tłumaczy Damian Trzebiatowski, licealista.

Na zakończenie dzieci i młodzież otrzymały w prezencie słodycze oraz karteczki z imieniem patrona. ‒ Mogą prosić go o pomoc o każdej porze dnia i nocy ‒ wyjaśnia o. Damian.

Podobne wydarzenia odbyły się także w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Gdańsku, w parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni, w kościele pw. NSPJ w Sopocie, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Redzie oraz w Luzinie, w parafii św. Wawrzyńca.

‒ Wiem, że nie jesteśmy jedyni. I bardzo dobrze. Niech w tę wspaniałą inicjatywę włączają się następne parafie naszej diecezji. Obiecuję, że za rok przygotujemy kolejną porcję atrakcji ‒ mówi o. Damian.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama