Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pamięci zabranych przez morze

‒ Praca marynarza, rybaka, stoczniowca jest bardzo niebezpieczna. 2 listopada pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy spoczywają na dnie morza ‒ powiedział ks. Rafał Nowicki.

Zaduszki morskie od 10 lat odbywają się przy niewielkiej kaplicy Jezusa Frasobliwego na plaży w Sopocie. Za dusze zmarłych modlą się ci wszyscy, którzy nie mogą pójść na grób swoich najbliższych. Na piasku ustawiają krzyż z płonących zniczy.

Na kaplicy widnieje napis: „O szczęśliwy powrót”. ‒ Mój tata jest marynarzem. Często nie ma go w domu. Przychodzę prosić Boga, by zawsze wracał do nas cały i zdrowy ‒ mówi Michał.

Spotkanie organizuje Duszpasterstwo Ludzi Morza „Stella Maris”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama