GN 24/2018 Archiwum

Niepodległość na wesoło

Już po raz dziesiąty odbędzie się gdańska Parada Niepodległości. Jak mówią organizatorzy: największa w Polsce i najbardziej radosna manifestacja patriotyzmu.

Pokaz kilkudziesięciu grup rekonstrukcyjnych, zabytkowe auta i motory, biało-czerwone szaliki, parasole i balony dla najmłodszych - to tylko kilka z wielu tegorocznych atrakcji Parady Niepodległości w Gdańsku. Wymarsz nastąpi jutro o godzinie 10.30. Tradycyjnie z Targu Rybnego.

Parada zakończy się pod pomnikiem Jana III Sobieskiego. Tam zgromadzeni zaśpiewają pieśni patriotyczne i hymn państwowy. Na koniec zostaną wypuszczone gołębie pocztowe.  

‒ Ta manifestacja jest za wolnością, za niepodległością, za patriotyzmem. Właśnie jest za, a nie przeciw komukolwiek lub czemukolwiek. Za ludźmi, za ich dobrymi czynami, za dobrymi ideami ‒ mówią o Paradzie Niepodległości jej organizatorzy ze Stowarzyszenia SUM.

O godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej, Mszę św. za Ojczyznę odprawi Metropolita Gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Zdjęcia i relacje z obu wydarzeń jutro na www.gdansk.gosc.pl. 
 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma