Nowy numer 2/2021 Archiwum

Najgorsze są wąsy!

Florian Staniewski, aktor Teatru Wybrzeże, od lat odgrywa postać marszałka Józefa Piłsudskiego na gdańskiej Paradzie Niepodległości.

Na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia przebiera się w kawiarni Pellowski. ‒ Charakteryzację mam profesjonalną ‒ przyznaje aktor, chociaż nie jest ona aż tak skomplikowana. Najgorzej jest z wąsami. Ich przyklejanie to wyjątkowo nieprzyjemna zabawa. Robi się to specjalnym, bardzo mocnym klejem. Cała twarz od tego szczypie ‒ dodaje ze śmiechem.

Jak aktor przygotowuje się do roli? ‒ Dostaję gotowy scenariusz, np. tekst przemówienia. Uczę się go na pamięć. Przed pierwszą paradą oglądałem zdjęcia i filmy, na których jest marszałek. Starałem się zapamiętać jego sposób poruszania, mimikę i tembr głosu. Czy udaje mi się go dobrze naśladować? Nie mnie oceniać.

Uczestnicy Parady Niepodległości często podchodzą do Floriana Staniewskiego i proszą go o wspólne zdjęcie z... marszałkiem. ‒ Ludzie świetnie to czują. Wiedzą, że to zabawa i często udają, że dali się nabrać ‒ twierdzi aktor.

‒ Dla mnie to wielki zaszczyt i przyjemność  wcielać się w tak wspaniałą i ważną postać, jaką jest Józef Piłsudski ‒ podkreśla Florian Staniewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama