Nowy numer 2/2021 Archiwum

Eucharystia za Ojczyznę przejdź do galerii

– Jedną z odpowiedzi Kościoła na sytuacje duchowego regresu, który ogarnął wiele krajów, stanowi, ogłoszony 11 października br. przez Ojca Świętego Benedykta XVI, Rok Wiary – mówił podczas homilii wygłoszonej 11 listopada w bazylice Mariackiej abp Sławoj Leszek Głódź.

Przed godz. 12 wnętrze ogromnej bazyliki wypełniło się kolorowym tłumem. Większość zgromadzonych uczestniczyła bowiem wcześniej w Paradzie Niepodległości. Na modlitwę przybyli całymi rodzinami. Obecni byli zarówno starsi, wśród nich kombatanci II Wojny Światowej, jak również młode rodziny z małymi dziećmi. Gdy liturgiczna procesja dotarła do prezbiterium, zgromadzeni gromkim głosem odśpiewali hymn narodowy. Homilia wygłoszona przez arcybiskupa była przypomnieniem polskiej drogi ku niepodległości. Ukazywała także działanie Boga w dziejach naszej Ojczyzny. Nie zabrakło w niej bieżących wątków i odniesień do najważniejszych problemów współczesności. Z tego powodu całą treść homilii publikujemy w osobnym artykule.

Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców na grobie marszałka Macieja Płażyńskiego oraz kwiatów pod popiersiem bł. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama