Eucharystia za Ojczyznę przejdź do galerii

– Jedną z odpowiedzi Kościoła na sytuacje duchowego regresu, który ogarnął wiele krajów, stanowi, ogłoszony 11 października br. przez Ojca Świętego Benedykta XVI, Rok Wiary – mówił podczas homilii wygłoszonej 11 listopada w bazylice Mariackiej abp Sławoj Leszek Głódź.

Przed godz. 12 wnętrze ogromnej bazyliki wypełniło się kolorowym tłumem. Większość zgromadzonych uczestniczyła bowiem wcześniej w Paradzie Niepodległości. Na modlitwę przybyli całymi rodzinami. Obecni byli zarówno starsi, wśród nich kombatanci II Wojny Światowej, jak również młode rodziny z małymi dziećmi. Gdy liturgiczna procesja dotarła do prezbiterium, zgromadzeni gromkim głosem odśpiewali hymn narodowy. Homilia wygłoszona przez arcybiskupa była przypomnieniem polskiej drogi ku niepodległości. Ukazywała także działanie Boga w dziejach naszej Ojczyzny. Nie zabrakło w niej bieżących wątków i odniesień do najważniejszych problemów współczesności. Z tego powodu całą treść homilii publikujemy w osobnym artykule.

Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców na grobie marszałka Macieja Płażyńskiego oraz kwiatów pod popiersiem bł. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..