Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bieg Niepodległości przejdź do galerii

Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski rozpoczęły się gdyńskie obchody Dnia Niepodległości.

Po uroczystej Eucharystii ulicą 10 lutego, w kierunku Skweru Kościuszki wyruszyła parada. Tam na Płycie Marynarza Polskiego władze miasta, dowództwo Marynarki Wojennej oraz organizacje społeczne złożyły kwiaty. W czasie przemarszu mieszkańcy Gdyni i goście mogli zobaczyć trójmiejskich aktorów przebranych za historyczne postaci: Marszałka Piłsudskiego, Józefa Hallera, Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz marynarzy, budowniczych Gdyni, tancerzy i robotników.

W tym samym czasie od godziny 11.45 do 17.00 trwał kolejny Bieg Niepodległości, który kończył największy w Polsce cykl biegów ulicznych - „Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2012”. Jako pierwsi wystartowali Nordic Walkerzy, a po nich kolejno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. O godzinie 15 wystrzał z armaty niszczyciela ORP Błyskawica rozpoczął Bieg Główny na dystansie 10km. Trasa Biegu prowadziła przez Skwer Kościuszki, ulicę Świętojańską, aleję Marszałka Józefa Piłsudskiego i Bulwar Nadmorski. Wśród prawie trzech tysięcy biegaczy wprawne oko mogło dostrzec zarówno kapłanów (ks. Arkadiusz Warszyński z parafii Świętej Trójcy w Gdyni), jak i przedstawicieli pomorskiej policji (biegł m.in. podkom. Maciej Stęplewski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku). Jako pierwszy na metę przybył 16-letni Sergii Rybak z Kalisza, który całą trasę pokonał w 30 minut. 27-letnia Dominika Nowakowska z Lęborka z czasem 35,20 wygrała natomiast rywalizację wśród pań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama