Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nauczyć się żyć od nowa

– Taka rozumiejąca wspólnota jest bardzo potrzebna, bo ludzie po stracie dziecka są pośród nas w społeczeństwie. A rekolekcje to dobry czas, by naprostować obraz Boga - mówi rekolekcjonista o. Jarosław Jabłoński ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa.

W dniach 9-11 listopada w Swarzewie odbyły się Dni Skupienia dla rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka. W Domu Rekolekcyjnym św. Józefa uczestniczyli w konferencjach, spowiedzi, indywidualnych rozmowach z księżmi i psychologiem, spacerach i wspólnej modlitwie. – Na spotkaniu Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka jesteśmy pierwszy raz – mówią Basia i Mariusz. – Nasza 2-letnia córeczka Alicja zmarła 12 lutego tego roku na nowotwór rdzenia kręgowego. Obecność tych ludzi o podobnych przeżyciach daje nam siłę. Tu czujemy się całkowicie rozumiani, nawet bez słów. Wystarczy dotknięcie ręki czy spojrzenie – kontynuują. Krzysztof, którego 13-letnia córka Martyna zginęła potrącona przez samochód w grudniu zeszłego roku, mówi, że od jej śmierci uczy się chodzić, mówić od nowa – staram się poznać moją nową rolę i szukam sił, by wypełniać ją jak najlepiej.

Patronat nad wydarzeniem objął „Gość Niedzielny”. Szczegóły dotyczące spotkań Wspólnoty na www.stratadziecka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama