Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jesień czasem rozmyślań przejdź do galerii

‒ Im bardziej zrozumiemy siebie samych, tym owocniej będzie nam przyjmować dar miłości Bożej ‒ mówił ks. dr Jacek Nawrot.

W parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku, 17 listopada, odbył się Dzień Skupienia Czcicieli Miłosierdzia Bożego. W nawiązaniu do przesłania Roku Wiary, uczestnicy spotkania mieli zastanowić nad swoim zaufaniem do Pana Boga. Po wspólnej modlitwie głos zabrał ks. dr Jacek Nawrot, który podzielił się rozważaniem o poszukiwaniu miłosierdzia Bożego w życiu człowieka.  

‒  Wielu współczesnych ludzi mówi: Bóg nie jest mi potrzebny. Mój rozum mi wystarczy. Ja korzystając z umysłu stworzę sobie wszystko, co jest mi potrzebne. Tymczasem takie stwierdzenie jest tylko częściowo prawdziwe. Człowiek rzeczywiście jest w stanie tworzyć genialne rzeczy, jedynie dzięki miłości Boga. Nie potrafi kreować rzeczywistości z niczego ‒ powiedział w czasie katechezy.

Z kolei ks. Arkadiusz Kita CR wygłosił konferencję na temat: „Rozpoznać tych, którzy proszą nas o miłość”. Następnie wspólnota odmówiła modlitwę uwielbienia Jezusa Miłosiernego i wzięła udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Każdy chętny mógł się wyspowiadać. Dzień Skupienia zakończył się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz uroczystą Eucharystią. Po Mszy św. uczestnicy spotkania oddali cześć św. Faustynie, całując jej relikwie.

Organizatorem Dnia Skupienia był ks. Krzysztof Jan Swół CR kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma