Nowy numer 39/2023 Archiwum

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Już po raz 11 Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdyni organizuje wojewódzki konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wojciech Szczurek, prezydent miasta oraz ks. Antoni Nerek, proboszcz gdyńskiej parafii św. Józefa.

– W konkursie mogą wziąć udział wszystkie rodziny z naszego województwa – mówi Aleksandra Motylińska, nauczycielka techniki. To do niej należy dostarczać gotowe szopki. – Od sześciu lat nasza akcja jest wpisana do wojewódzkiego kalendarza imprez szkolnych. W zeszłym roku do konkursu zgłoszono 32 prace – dodaje.

Wszystkie elementy konkursowych szopek muszą być wykonane samodzielnie. Ich wymiary powinny wynosić: wysokość do 80 cm, głębokość do 50 cm, szerokość do 60 cm. Do wykonanej szopki należy dołączyć kartkę z nazwiskiem rodziny, telefonem kontaktowym, nazwą i adresem placówki oświatowej, do której uczęszcza dziecko.

Prace można składać do środy, 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 29 w Gdyni, przy ul. Ściegiennego 8, u pani Aleksandry Motylińskiej.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w niedzielę 9 grudnia, o godzinie 16 w kościele pw. Św. Józefa w Gdyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast