Chociaż trafiła do rąk czytelników przed tygodniem, wokół niej zdążyło narosnąć już kilka mitów. Jak powstała i czym jest Encyklopedia Gdańska?
W roku 2004 Jarosław Mykowski, dziennikarz i wydawca, pomyślał, że nadmotławskie miasto potrzebuje nowoczesnej publikacji, która w sposób zwarty, różnorodny i wyczerpujący opowiedziałaby o jego dziejach.
Jak to się zaczęło?
Forma encyklopedyczna wydawała się najlepszym rozwiązaniem. – Z moim pomysłem zacząłem zapoznawać pomorskie środowiska naukowe. Przez blisko dwa lata spotykaliśmy się na Uniwersytecie Gdańskim – wspomina Jarosław Mykowski, redaktor prowadzący, pomysłodawca przedsięwzięcia. Najwięcej zapału wykazał prof. Błażej Śliwiński, historyk. Razem zaczęli kompletować zespół badawczy. – Rozmawialiśmy z ponad tysiącem osób. Część mówiła, że nie ma czasu. Inni, że nie chcą. Największy problem był z tymi, którzy obiecywali współpracę, lecz nie dotrzymali słowa – opowiada Błażej Śliwiński, redaktor naukowy. Mozolnie powstawały pierwsze hasła. Brakowało pieniędzy na opłacenie pracy autorów.
Dostępna jest część treści. Chcesz więcej?
Odśwież stronę
Zaloguj się i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.