Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ścieżki drugiej szansy przejdź do galerii

„Druga szansa” – to projekt, za który Caritas Archidiecezji Gdańskiej otrzymała tytuł „Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012”.

Wręczenie nagrody miało miejsce podczas konferencji „Innowacje bliżej nas”, która odbyła się 27 listopada w gmachu Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. – Jako organizacja staramy się stosować innowacyjne metody rozwiązywania problemów. Czynimy to także w partnerstwie międzynarodowym. Szukamy pomysłów w innych krajach. Próbujemy je adaptować w naszej rzeczywistości – mówił, odbierając nagrodę, ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Konkurs, zorganizowany przez Fundację Innowacji i Rozwoju, obejmował trzy kategorie. W pierwszej startowali przedsiębiorcy, w drugiej – gminy. Trzecia obejmowała organizacje oraz inne podmioty. Była to 5., jubileuszowa edycja konkursu.

Projekt gdańskiej Caritas skierowany jest do ludzi młodych, którzy z różnych przyczyn nie zdobyli wykształcenia potrzebnego do zdobycia pracy. „Druga szansa” dostosowuje plan indywidualnego rozwoju do preferencji konkretnej osoby. Obecnie proponowane są następujące ścieżki zawodowe: gastronomiczna, fryzjersko-kosmetyczna oraz techniczno-mechaniczna. Dla osób, które nie znajdą dla siebie odpowiedniej ścieżki zawodowej, przeznaczone jest tzw. ścieżka indywidualna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama