Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wieczne Miasto na nich czeka

‒ Zasadniczym elementem przygotowań jest wspólna modlitwa. W małych grupach rozważamy Pismo Święte i zastanawiamy się nad przesłaniem Roku Wiary. Omawiamy również sprawy organizacyjne ‒ mówi ks. Jacek Meller.

W kościele pw. św. Jerzego w Sopocie, 29 listopada, odbyło się kolejne nabożeństwo przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych w Rzymie (28.12.2012-2.01.2013). Młodzież wraz z ks. Jackiem Mellerem modliła się rozważając Słowo Boże. Przy akompaniamencie gitary śpiewała także kanony z Taizé. ‒ To bardzo ekspresyjna forma rozmowy z Panem Bogiem ‒ twierdzi Marysia Grzybowska.

Co charakteryzuje modlitwę z Taizé?  ‒ Jest w niej więcej ciszy i skupienia, ale również spontaniczności. W kościele czujemy się w pełni swobodnie. Jeśli potrzebujemy usiąść na ziemi, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie jesteśmy ograniczeni ławkami ‒ tłumaczy Marysia.

Podobne spotkania odbywają się w siedmiu innych parafiach archidiecezji. ‒ W ich trakcie modlimy się, śpiewamy, ale także dyskutujemy i dzielimy przemyśleniami na temat wiary ‒ wyjaśnia Marysia. ‒ Nie ma rejonizacji, każdy zgłasza się tam gdzie chce ‒ mówi ks. Jacek Meller.

Z Archidiecezji Gdańskiej na Europejskie Spotkania Młodych jeździ zazwyczaj od 300 do 400 osób. Jak zapewnia ks. Jacek Meller, w tym roku będzie podobnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama