Nowy numer 29/2021 Archiwum

Rekolekcje dla niesakramentalnych

W gdańskim kościele św. Mikołaja odbywają się rekolekcje dla osób żyjących w powtórnych związkach – małżeństwach niesakramentalnych. Nauki rekolekcyjne głosi dominikanin o. Paweł Kozacki z Krakowa.

- To dość szczególne i trudne rekolekcje - przyznaje o. Kozacki. - Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych odnajdują się w Kościele i w swojej wierze w bardzo różny sposób. Poszukują swojego miejsca. Niektórzy z poczuciem krzywdy, zwłaszcza kiedy ich małżeństwo rozpadło się nie z ich winy. Bywa, że ci ludzie mają żal. Mimo to staram się im powiedzieć, że Kościół jest przecież Kościołem ludzi grzesznych, bo nikt z nas nie jest wolny od grzechu. A Jezus do grzeszników właśnie przyszedł a nie do ludzi zdrowych i czystych. Podstawą do głoszonych przez o. Kozackiego nauk jest encyklika Jana Pawła II „Familiaris Consortio” o zadaniach rodziny chrześcijańskiej we współczesnym świecie.

Więcej czytaj w kolejnym lokalnym wydaniu „Gościa Niedzielnego”, który ukaże się 16 grudnia

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama