Nowy numer 30/2021 Archiwum

Książka od Mikołaja przejdź do galerii

‒ Mikołajkowych imprez jest mnóstwo. Rodzice, którzy przychodzą do nas, chcą zaszczepić w dzieciach miłość do książek ‒ mówi Natalia Jażewska.

W Cafe Fikcji ‒ nietypowej, gdańskiej księgarnio-kawiarni, 6 grudnia, po raz trzeci odbyły się książkowe spotkanie ze św. Mikołajem.

‒ Ci wszyscy, którzy nie chcą kupować dziecku kolejnej zabawki albo siatki słodyczy, mogą zamówić u nas ciekawą lekturę. Rodzice najlepiej wiedzą co lubią i co powinny czytać ich pociechy. Na każdy egzemplarz dostają 10% zniżki. My opakowujemy książki i przekazujemy je św. Mikołajowi ‒ tłumaczy Natalia Jażewska, współorganizatorka wydarzenia.

Ruben, Matylda i Małgosia przyznają, że bardzo lubią czytać. Z wypiekami na twarzy przeglądają swoje książki, które otrzymali w prezencie. Gdy pytam dlaczego Mikołaj został świętym, 6-cio letnia Małgosia nie waha się z odpowiedzią. ‒ Bo gdy jeszcze żył, dzielił się wszystkim co miał z biednymi ‒ mówi. 

W Cafe Fikcji odbywają się także warsztaty „a JA czy­tam”, dofi­nan­sowane ze środ­ków budżetu Miasta Gdańska. Dr Katarzyna Borkowska, wykładowczyni Uniwersytetu Gdańskiego rozmawia z rodzicami m.in. o tym jak mogą zachę­cić swoje pociechy do czytania szkol­nych lek­tur. W tym czasie, w innym pomieszczaniu, dzieci słuchają fragmentów ciekawych książek i uczestniczą w zajęciach plastycznych. 

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w warsz­tat­ach mogą napisać na adres: biuro@miejsce-dla-kultury.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama