Nowy numer 08/2024 Archiwum

Gala wolontariuszy Caritas przejdź do galerii

500 wolontariuszy, nauczycieli, księży, sióstr zakonnych spotkało się w Gmachu Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie odbyła się gala wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Wśród zaproszonych gości był też arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź.

Podczas oficjalnej części spotkania wręczono statuetki Bursztynowego Serca najbardziej zasłużonym wolontariuszom. W tej grupie znaleźli się m. in.: członkowie zespołu parafialnego Caritas z parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła w Pucku, pani Grażyna Korduła, której przyznano tytuł Samarytanina Roku oraz pan Paweł Kaczmarek. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano panią dr Aleksandrę Modlińską, która od lat jest zaangażowana w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Kenii.

- Za wyobraźnię miłosierdzia chcę wam wszystkim podziękować – powiedział do zgromadzonych w gdańskiej operze dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej, ksiądz Janusz Steć. Do tych podziękowań dołączył arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź: - Wolontariusze i wolontariusze, jesteście tu tylko reprezentacją, bo za wami jest armia czterech tysięcy takich jak wy – mówił abp Głódź. – I to tylko w naszej archidiecezji. Zatem jest to armia uzbrojona w dobre serca, w miłość i w tę wyobraźnię miłosierdzia, o której wspomniał ksiądz dyrektor.

W trakcie uroczystości metropolita wręczył też akty powołania nowym zespołom parafialnym i szkolnym Caritas w naszej archidiecezji. Na zakończenie goście gali wysłuchali koncertu znakomitej pieśniarki Antoniny Krzysztoń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama