Nowy numer 30/2021 Archiwum

Gospel dla hospicjum - zaproszenie

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca oraz Grace Gospel Choir zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się 15 grudnia, w sobotę, godz. 19 w kościele franciszkanów w Gdyni. Wstęp wolny.

Zebrane podczas koncertu datki zostaną w całości przekazane na wyposażenie powstającego pierwszego na Pomorzu stacjonarnego domu hospicyjnego dla dzieci w Gdyni. Celem organizatorów jest stworzenie nowoczesnej i przyjaznej placówki dla dzieci i ich rodzin.

Trójmiejski chór ekumeniczny Grace Gospel Choir rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2004 roku. Liczy ponad 50 osób i w swoim dorobku ma prawie 70 koncertów – wielokrotnie brał udział w charytatywnych akcjach na rzecz trójmiejskich hospicjów oraz organizacji pozarządowych, koncertował m.in. na zamku krzyżackim w Malborku, w Teatrze Atelier w Sopocie i w Operze Leśnej w Sopocie. Od 2010 roku członkowie chóru pod egidą stowarzyszenia Gospel Trójmiasto organizują w Sopocie ogólnopolskie Warsztaty Gospel, prowadzone przez znakomitych instruktorów z USA i Wielkiej Brytanii. Poprzez koncerty, warsztaty i inne wydarzenia muzyczne propagujące pełną energii i radości muzykę gospel starają się dotrzeć do jak najszerszego grona. Chór prowadzi Anna Baranowska, absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej.

Hospicjum dla dzieci, pierwsza taka placówka w naszym regionie, powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca i gdyńskiego samorządu. Jak zapewniają autorzy idei oraz projektanci, w budynku, który ma zostać oddany do użytku w 2013 roku, znajdą się: kolorowe pokoje dla dzieci, skrzydło dla młodzieży, pokoje dla rodziców, sala zabaw, sala komputerowa, basen, sala kinowa, pokoje terapii zajęciowej i rehabilitacji. Przy hospicjum będą działały również poradnie wspierające rodziny chorych dzieci. Budynek powstaje naprzeciwko obecnej siedziby hospicjum stacjonarnego, przy ulicy Dickmana. Koszt budowy wyniesie około 6,5 mln zł. Główne źródło finansowania to 1 proc. podatków przekazywanych stowarzyszeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama