Nowy numer 30/2021 Archiwum

Rodzina jest najważniejsza

‒ Nasz kraj ma jeden z najniższych wskaźników nakładów na rodzinę w Europie ‒ mówił Antoni Szymański, członek Zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski.

W Sali BHP Stoczni Gdańskiej, 14 grudnia, odbyła się debata na temat: czy i jakiej polityki rodzinnej potrzebują polskie rodziny?

Zdaniem Marka Jurka, przewodniczącego Prawicy RP, Konstytucja RP powinna gwarantować wszystkim rodzicom immunitet podatkowy, czyli nietykalność pieniędzy przeznaczanych na wychowanie dzieci.

Wydatki na potomstwo, zdaniem polityka, muszą być opodatkowane na zasadach ryczałtowych. ‒ Pieniądze te powinny wracać z powrotem do rodziców. Połowa rodzin w Polsce, która ma więcej niż trójkę dzieci, schodzi poniżej progu ubóstwa. Tak nie powinno być, jeśli chcemy walczyć z kryzysem demograficznym ‒ mówił Marek Jurek.

Antoni Szymański poruszył kwestię trwałości polskiej rodziny. Według Szymańskiego w Polsce rocznie orzeka się prawie 70 tys. rozwodów.. W związku z tym dzieci coraz częściej wychowywane są przez samotnego rodzica ‒ na ogół przez matkę, z niewielkim wpływem ojca.

‒ Taki trend niestety jest wynikiem polityki polskiego państwa, które bardziej wspiera ludzi samotnie wychowujących dzieci niż rodziny wielodzietne ‒ podkreślił Szymański.   

‒ Warto pomyśleć o stworzeniu wielkiej koalicji na rzecz polskiej rodziny. Koalicji ponad podziałami ‒ zaapelował do wszystkich zgromadzonych Jacek Rybicki z NSZZ „Solidarność”. Apel ten nagrodzony został brawami.

Organizatorem debaty było Forum „Pałac Ślubów”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama