Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zasłużeni dla "Solidarności"

– Pragnę życzyć, aby związkowi pod przewodnictwem Piotra Dudy, udało się zakończyć budowę Polski solidarnej. Sztandary do góry i z nowym rokiem dziarskim krokiem – mówił odbierając nagrodę Arcybiskup

Najwyższe wyróżnienie związkowe przyznawane przez Krajowy Zjazd Delegatów „Solidarności” zostało przyznane Abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi. Tytułem Zasłużonego dla NSZZ „Solidarność” pośmiertnie wyróżniony został także prezydent Lech Kaczyński. W jego imieniu Nagrodę odebrała córka, Marta Kaczyńska. Uroczystość wręczenia Tytułów odbyła się 19 grudnia w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

– Jestem wzruszona, że odbywa się to w tym miejscu, gdzie ojciec wielokrotnie działał. Ten tytuł jest pięknym podsumowaniem jego drogi życiowej i zaangażowania na rzecz Solidarności. To także świadectwo prawdy. Wszyscy wiemy, ile rozprowadzanych jest kłamstw na temat działalności Lecha Kaczyńskiego w latach 80. – powiedziała Marta Kaczyńska.

– Związek nigdy nie traktował prezydenta Kaczyńskiego jak polityka. To jest jedyny człowiek, na którym Solidarność się nie zawiodła – podkreślał Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama