Nowy numer 30/2021 Archiwum

Jezus jest Królem

‒ Królestwo Jezusa Chrystusa jest przede wszystkim duchowe i odnosi się głównie do rzeczy niematerialnych ‒ mówił ks. Jan Uchwat.

W kościele pw. Gwiazdy Morza, 19 grudnia, odbyła się kolejna konferencja Sopockiej Szkoły Wiary. Katechezę pt. „Nie ma Boga nad Jezusa ‒ czyli o tym, że Jezus jest Królem Wszechświata”, wygłosił ks. dr Jan Uchwat. 

‒ Nie ma racji ten, kto odmawia Jezusowi, jako człowiekowi, władzy nad jakimikolwiek sprawami doczesnymi. Chrystus otrzymał bowiem od Ojca nieograniczone prawo nad wszystkim, co stworzone. Tak, iż wszystko poddane jest Jego woli. Jednak, dopóki żył na ziemi, wstrzymał się zupełnie od wykonywania tej władzy, tak samo jak wzgardził posiadaniem rzeczy ludzkich ‒ powiedział ks. Uchwat.  

Na czym polega inność królowania Jezusa? Przede wszystkim nie jest ono materialne a duchowe. Korona nie jest ze złota, lecz z cierni. Tronem Chrystusa jest krzyż. Jezus jest królem, którego sami wybieramy.   

Po konferencji wszyscy zgromadzeni w kościele wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Na temat kolejnych spotkań więcej dowiemy się stronach internetowych: www.emaus.diecezja.gda.pl, www.snegdansk.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama