Nowy numer 30/2021 Archiwum

Koncert kolęd w Gdańsku przejdź do galerii

‒ Życzę wam, byście naładowali się dzisiaj pozytywną energią, której zapas wystarczy do następnych świąt ‒ powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Na scenie przy Zielonej Bramie w Gdańsku 22 grudnia pojawili się: Pectus, Blue Café, Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Ryszard Rynkowski, Piotr Cugowski, De Mono, Andrzej Lampert, Małgorzata Ostrowska, Damian Ukeje, Halina Mlynkova, Kasia Wilk oraz Majka Jeżowska.

Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej, zatytułowanej „Idą święta”, zaproszone gwiazdy zaprezentowały swoje wersje największych świątecznych przebojów. Podczas drugiej, pt. „Cała Polska śpiewa kolędy”, zgromadzeni na Długim Targu usłyszeli tradycyjne polskie kolędy.

Mimo że termometry wskazywały kilkanaście stopni poniżej zera, nie zabrakło chętnych do wspólnego śpiewania.

‒ Ogromny mróz przeszkadza w odbiorze koncertu, ale jak ktoś wystąpi tak żywiołowo jak Piotr Cugowski albo Pectus, na chwilę zapomina się o zimnie ‒ mówiła Monika.

‒ Zdecydowanie bardziej podobały mi się wykonania pięknych, polskich kolęd niż zagranicznych hitów ‒ stwierdził Maciek.

W przerwie koncertu Fundacja Muszkieterów przekazała czeki o wartości 3.500 zł najbardziej potrzebującym placówkom opiekuńczo-wychowawczym w województwie pomorskim.

Organizatorami wydarzenia byli Radio Plus oraz TVP 1. Koncert transmitowany był na żywo w TVP1. Jego druga część ‒ „Cała Polska śpiewa kolędy” ‒  zostanie wyemitowana w wigilijny wieczór o godz. 17.45.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama