Nowy numer 29/2021 Archiwum

Trójmiejskie wigilie

Wigilijne spotkanie osób samotnych i potrzebujących organizuje w poniedziałek Duszpasterstwo Akademickie Górka działające przy kościele św. Mikołaja w Gdańsku. To nie jedyna wieczerza wigilijna, na którą zaproszono ubogich mieszkańców Trójmiasta.

Wigilia z Duszpasterstwem Akademickim rozpocznie się o godz. 17.45 w Centrum Stoczni Gdańsk mieszczącym się na terenie postoczniowym przy ul. Wałowej 27A. To wigilia z tradycjami, organizowana jest już od 20 lat i każdego roku uczestniczy w niej kilkaset osób. Poza tradycyjnymi daniami, nie zabraknie wspólne śpiewanych kolęd oraz dzielenia się opłatkiem.

Ale pierwsza wigilia odbyła się w Gdańsku już w niedzielę. O godz. 17 w sąsiedztwie gdańskiej choinki pojawił się orszak aniołów, aktorów przebranych w historyczne gdańskie stroje oraz kolędnicy. Gdańszczanie mogli podzielić się opłatkiem i wysłuchać koncertu kolęd.

Po raz 21. na spotkanie wigilijne zaprosił najbardziej potrzebujących gdańszczan radny i restaurator Piotr Dzik. Organizowana przez niego i Polską Izbę Gospodarczą Restauratorów i Hotelarzy wigilia rozpocznie się 24 grudnia w samo południe w gdańskiej Zbrojowni przy Targu Węglowym. Nie zabraknie choinki, tradycyjnych dań wigilijnych i paczek dla kilkuset osób.

W Gdyni miejska wigilia rozpocznie się 24 grudnia o godz. 15 w dolnym kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40. Będą barszcz z pasztecikiem, pierogi, ryba po grecku, sałatki, ryby w galarecie, pierniki, łazanki z makaronem i inne potrawy. 100 wolontariuszy przygotuje wieczerzę dla niemal 1000 osób.

Caritas Archidiecezji Gdańskiej organizuje wigilię w Sopocie. Odbędzie się ona w jadłodajni przy al. Niepodległości 778. Co ważne, posiłki będą wydawane już od godz. 9.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama