Nowy numer 29/2021 Archiwum

Cztery busy dla Caritas przejdź do galerii

W Wigilię rano abp Sławoj Leszek Głódź poświęcił cztery nowe samochody do przewozu niepełnosprawnych.

Gdańska Caritas wzbogaciła się o cztery pojazdy w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochody zakupione zostały ze środków PFRON oraz Caritas. 24 grudnia w sopockiej siedzibie tej charytatywnej organizacji kościelnej poświęcił je abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita zasiadł za kierownicą jednego z pojazdów, aby osobiście przetestować nowy nabytek Caritas.

Samochody posłużą do przewozu osób niepełnosprawnych mieszkających w terenach wiejskich na warsztaty terapii zajęciowej. Dla wielu uczestników WTZ auta Caritas stanowią jedyny środek transportu. Caritas organizuje niepełnosprawnym codzienne zajęcia obejmujące trening umiejętności życiowych, społecznych i zawodowych. Obecnie na terenie archidiecezji gdańskiej funkcjonują cztery placówki prowadzące tego typu działalność – w Rumi, Krzywym Kole, Łapinie i Gdyni. Rehabilitację w tych ośrodkach odbywa 120 dorosłych mieszkańców województwa pomorskiego. Ponadto w Trąbkach Wielkich działa Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, w którym podstawowe umiejętności zdobywają niepełnosprawne dzieci.

Arcybiskup pobłogosławił także nową część budynków mieszkalnych sopockiej placówki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama