Nowy numer 47/2023 Archiwum

Dopóki czas macie, dobro czyńcie

‒ Św. Paweł powiedział: „dopóki czas macie, dobro czyńcie”. Podążając śladem tej myśli, przygotowaliśmy dzisiejszy bal ‒ powiedział Andrzej Urbański, dyrektor Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna, jednak NFZ finansuje jedynie część kosztów utrzymania pacjentów. Chcąc pomagać, Dom Hospicyjny im. św. Józefa w Sopocie musi pozyskiwać pozostałe środki od ludzi i instytucji dobrej woli.

Okazją do tego był bal charytatywny pt. „Gorące serca w gorących rytmach”, który odbył się 12 stycznia w Hotelu Haffner w Sopocie.

‒ Ewangelia jest naszym źródłem, inspiracją, ale też wskaźnikiem pozwalającym rozeznawać rzeczywistość i jej potrzeby. Pozostaje mi życzyć wszystkim dobrej zabawy, bo przecież jest karnawał ‒ powiedział ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Podziękował także organizatorom wydarzenia oraz wszystkim, którzy na co dzień wspierają Dom Hospicyjny im. św. Józefa w Sopocie i inicjatywy Caritas.

Uczestnicy balu wzięli udział w licytacji unikatowych przedmiotów i atrakcji. Były wśród nich m.in. piłka podpisana przez Roberta Lewandowskiego czy rejs z Mateuszem Kusznierewiczem.

Fundusze pozyskane z licytacji oraz z wejściówek przeznaczone zostaną w całości na remont dachu i codzienną działalność hospicjum.

Wieczór umilił swoją grą zespół „Cocktail”. Jako gwiazdy wieczoru wystąpiły: ceniona sopocka śpiewaczka Bożena Harasimowicz oraz pianistka Grażyna Troć.

‒ W ramach działań zewnętrznych ‒ takich jak ten bal ‒ chcę informować wszystkich ludzi o potrzebach naszego domu i prosić o pomoc. Będziemy bardzo wdzięczni za każdy dar ‒ mówi odpowiedzialny za placówkę Andrzej Urbański.

Numer konta Domu Hospicyjnego to: 18 1160 2202 0000 0001 0313 5342.  

Więcej na temat działalności hospicjum w 3. numerze „Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama