Nowy numer 19/2022 Archiwum

SKM podrożała

Od 1 lutego za bilet na przejazd pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej zapłacimy drożej. Najboleśniej podwyżkę odczują pasażerowie kupujący bilety jednorazowe.

Bilet na trasie Gdańsk Główny – Sopot kosztuje teraz 3, 80 zł (wcześniej 3,60 zł). Bilet z Gdyni Głównej do Gdańska Głównego kosztuje zaś 5,70 zł. Niemały jest koszt przejazdu na trasie Wejherowo-Pruszcz Gdański. Za taką podróż zapłacimy teraz 9 zł. Ceny te dotyczą biletów jednorazowych.

Ceny biletów okresowych także są wyższe niż dotąd. Za bilet miesięczny na najkrótszy odcinek trasy – do 6 km trzeba zapłacić 60 zł (dotychczas 57 zł).

Jest jednak także dobra informacja – bilet można teraz kupić także przez telefon komórkowy korzystając ze specjalnej aplikacji. Można ją pobrać ze strony internetowej m.skycash.com lub wysyłając pusta wiadomość SMS na numer 510 510 205. Niestety, usługa dotyczy tylko kupna biletów jednorazowych.

Jak podwyżki tłumaczy SKM? Ich powód to wzrost o niemal 30 proc. opłat ponoszonych przez tego przewoźnika za dostęp do torów, których właścicielem jest PKP Polskie Linie Kolejowe.

Niestety, podwyżki nie oznaczają wzrostu częstotliwości kursowania pociągów SKM. W związku z remontami torowiska SKM będzie kursować nadal co 10 minut, a do dawnego rozkładu, zgodnie z którym pociągi odjeżdżały co 7,5 minuty, będzie można wrócić nie wcześniej niż w grudniu tego roku. To jednak tylko teoria, bo wciąż trwa modernizacja przystanków w Gdańsku-Wrzeszczu i na Żabiance, a w budowie jest przystanek Gdańsk-Śródmieście. Te inwestycje maja zakończyć się dopiero w 2014 r.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama