Nowy numer 23/2023 Archiwum

Urodziny miasta

‒ 10 lutego 1926 roku Gdynia stała się miastem. W najbliższym czasie będzie świętować swoje 87. urodziny. Z tej okazji tradycyjnie zapraszamy wszystkich na jubileuszowe uroczystości ‒ mówi Joanna Grajter, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni.

9 lutego odbędzie się Bieg Urodzinowy Gdyni. Start i meta zaplanowane są przy ORP Błyskawica, z którego salwa armatnia da sygnał do rozpoczęcia biegu o godzinie 13.00. Uczestnicy przebiegną: ul. Janka Wiśniewskiego, obok Pomnika Ofiar Grudnia 1970, ul. Tadeusza Wendy, obok Urzędu Morskiego i Miejskiej Hali Targowej, ul. Świętojańską i oczywiście Bulwarem Nadmorskim.

Następnego dnia, o godz. 10.00, w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski sprawowana będzie uroczysta Msza św. Po niej, nastąpi złożenie kwiatów na Płycie Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki.

Następnie, w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia”, odbędzie się gala urodzinowa. W programie: Koncert Karnawałowy Teatru Muzycznego, wystawy, kawiarenki, stoiska gdyńskich wydawców oraz pokazy historycznych filmów dokumentalnych. ‒ Gdyńska Szkoła Filmowa zaprezentuje przedwojenne obrazy ukazujące rozwój miasta przed 1939 rokiem ‒ wyjaśnia Joanna Grajter. Po zaproszenia na zabawę urodzinową  należy się zgłaszać do Centrum Aktywności Seniora.

Tego samego dnia o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim członkowie Rady Miasta spotkają się na uroczystej sesji, podczas której wręczą medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za wybitne zasługi dla Gdyni oraz ogłoszą wyniki konkursu „Czas Gdyni” za najlepsze, najciekawsze, najbardziej miastotwórcze inwestycje w mieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast