Nowy numer 21/2022 Archiwum

Gdyńskie świętowanie przejdź do galerii

Świętować zaczęto już w sobotę. Pierwszym akcentem uroczystych obchodów jubileuszu był bieg urodzinowy z udziałem kilku tysięcy osób.

W niedzielę o godz. 10 odprawiono uroczystą Mszę św. w intencji miasta, a przedstawiciele samorządu, Marynarki Wojennej i wielu gdyńskich organizacji społecznych złożyli wieńce i kwiaty na Płycie Marynarza na skwerze Kościuszki. Wieczorem w Teatrze Miejskim odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczono medale Eugeniusza Kwiatkowskiego. W tym roku otrzymali je: Franciszek Walicki, „ojciec polskiego big beatu", Aleksander Pawelec, bohater kampanii wrześniowej, oraz Aleksander Wellenger, który był odpowiedzialny za wielką modernizację gdyńskiej sieci ciepłowniczej.

W Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia" odbyła się natomiast gala urodzinowa, której gośćmi byli gdyńscy seniorzy. W tym roku zaproszono na nią aż 5 tysięcy gdynian. W programie były występy artystów Teatru Muzycznego, wystawy oraz pokazy historycznych filmów dokumentalnych.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama