Nowy numer 37/2021 Archiwum

Jezusowe uzdrowienie przejdź do galerii

– Człowiek nie chce być sam, zwłaszcza gdy znajduje się w zupełnie szczególnej sytuacji pacjenta. Szuka źródła nadziei, która nie pochodzi tylko od człowieka. Rozgląda się za źródłem nadziei, którą jest dla niego Bóg – mówił 11 lutego do zgromadzonych w katedrze oliwskiej wiernych arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski.

– Wrażliwość na ludzkie cierpienie jest naturalną potrzebą ludzkiego serca. O tym musimy pamiętać i z szacunkiem podchodzić do każdego człowieka. Dziękujemy dzisiaj środowiskom medycznym za codzienną służbę miłości. Oni nigdy nie mogą zapominać o tym, że nie leczy się choroby, lecz konkretnego człowieka. Do każdego trzeba podchodzić zupełnie indywidualnie. Ważna jest diagnoza i terapia, ale najważniejszy jest człowiek z jego jednością ducha i ciała – kontynuował arcybiskup.

W poniedziałkowe przedpołudnie do bazyliki archikatedralnej w Gdańsku Oliwie przybyli chorzy oraz przedstawiciele środowisk medycznych archidiecezji.

Obchodzony w dniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes Światowy Dzień Chorego zgromadził też kapelanów, wolontariuszy, delegacje władz samorządowych a także przedstawicieli Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Po homilii arcybiskup poświęcił naczynia wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej gdańskiej Caritas, używane przy udzielaniu sakramentu namaszczenia. Następnie wraz z koncelebrującymi kapłanami ruszył pomiędzy wiernych, aby udzielić chorym tego sakramentu.

Po zakończonej liturgii, przy dźwiękach muzyki, w refektarzu odbyła się wspólna agapa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama