Nowy numer 22/2023 Archiwum

Wdzięczni za Benedykta XVI

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zaprasza na Mszę dziękczynną za posługę papieża Benedykta XVI.

Konferencja Episkopatu Polski po ogłoszeniu przez Ojca Świętego Benedykta XVI Jego decyzji o zakończeniu posługi Następcy św. Piotra wystosowała okolicznościowy telegram. Zawiera on słowa wdzięczności za ponad siedmioletni pontyfikat Piotra naszych czasów, autentycznego Świadka Wiary i Teologa wprowadzającego Wiernych w głębię Dobrej Nowiny.

Archidiecezja Gdańska, solidaryzując się z całym Kościołem Powszechnym, pragnie przez swą modlitwę wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu za lata papieskiej posługi w Kościele Chrystusowym. Niech wyrazistym znakiem naszej jedności z Papieżem Benedyktem XVI będzie wspólnie przeżyta Eucharystia.

Serdecznie zapraszam wszystkich Wiernych Archidiecezji – kapłanów, siostry zakonne, samorządowców, ruchy oraz stowarzyszenia kościelne i kombatanckie, przedstawicieli służb mundurowych: Policji, Marynarki Wojennej, Straży Pożarnej Straży Miejskiej, środowisk stoczniowców i portowców do udziału we Mszy w czwartek 28 lutego 2013 r., o godz. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.

Niech tego dnia o godz. 20.00 we wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej rozlegnie się dźwięk dzwonów.

Jednocześnie zarządzam, by niedziela 24 lutego była przeżywana w parafiach jako dzień modlitwy dziękczynnej za posługę Ojca Świętego, a zarazem modlitewnej prośby o szczęśliwy wybór następcy Benedykta XVI, wyrażonych w ramach nabożeństwa połączonego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

+Sławoj Leszek Głódź, Arcybiskup Metropolita Gdański

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast