Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wierni na zawsze przejdź do galerii

– Trzeba pamiętać, że ludzie patrzą na Was, jako na zawsze wiernych. Wiernych nauczaniu Kościoła. Wiernych temu wszystkiemu, co jest gwarantem tego, że człowiek pozostaje człowiekiem – mówił w niedzielę 24 lutego do członków Semper Fidelis abp senior Tadeusz Gocłowski.

W niedzielę o godz. 16 do kościoła św. Stanisława Kostki w Gdańsku-Oliwie przybyło ponad 200 członków Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis, aby świętować 26. rocznice powstania tej formacji. Eucharystię wraz z abp. Tadeuszem Gocłowskim sprawowało kilkunastu kapłanów. Podczas uroczystości nastąpiło ślubowanie nowych braci wstępujących w szeregi Semper Fidelis.

– Z nadzieją dzisiaj spoglądamy w przyszłość, stając na progu kolejnego roku, w nadziei że Boże błogosławieństwo będzie nam towarzyszyć i czynić nasze działanie jeszcze bardziej owocnym i pięknym – mówił na zakończenie ks. Zbigniew Zieliński, archidiecezjalny duszpasterz tej grupy duszpasterskiej. Po Mszy św. wszyscy udali się do salek gościnnej parafii św. Stanisława Kostki, aby tam uczestniczyć w agapie.

Powstanie Kościelnej Służby Mężczyzn związane jest z pielgrzymkami Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. Semper Fidelis zapewniało porządek podczas wizyt papieża na Wybrzeżu. I choć przygotowanie uroczystości archidiecezjalnych i parafialnych jest nadal głównym zadaniem służby, to z czasem przekształciła się ona w regularne duszpasterstwo.

– Pogłębiamy nasze życie duchowe poprzez udział w rekolekcjach, dniach skupienia organizowanych przez kapłanów i naszych braci. W tej chwili zajmujemy się głównie kontynuacją wdrożenia nauk związanych z rokiem wiary – mówi Ryszard Bednarczyk, archidiecezjalny moderator Kościelnej Służby Mężczyzn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast