Nowy numer 20/2022 Archiwum

Zagrają w piłkę dla bohaterów

‒ Chcemy przybliżyć historię wielkich polskich bohaterów w sposób ciekawy zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz dziadków ‒ mówi Maria Kunda, współorganizator.

I Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 2 marca w Gdańsku-Oliwie na boisku przy Szkole Podstawowej Fregata.

Impreza ma na celu uczczenie bohaterów sprzed lat, ale również budowanie myśli patriotycznej współcześnie. Planowanych jest wiele imprez towarzyszących, m.in. wykłady dla rodziców, wystawy, filmy, rekonstrukcje historyczne oraz atrakcje dla najmłodszych nawiązujące do tematyki turnieju.

‒ To właśnie sport jest płaszczyzną, w której dzieci i młodzież w wolnej Polsce najpełniej mogą rozwinąć cechy, jakimi charakteryzowali się Żołnierze Wyklęci, m.in.: zdolność do poświęceń, odwaga, wytrwałość oraz przyjaźń ‒ uważa Maria Kunda.

Wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz.12:00 w kaplicy szkolnej.

Organizatorami turnieju są Akademia Piłkarska Fregata oraz Stowarzyszenie Kulturalne Wspierania Edukacji i Rozwoju SKWER. Do współpracy zaproszeni zostali m.in. IPN oddział gdański, Muzeum II Wojny Światowej, Wojsko Polskie, a także harcerze z ZHP.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska oraz Rada Oliwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama