Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Gdańsk: nowy podatek za śmieci

25 radnych było za przyjęciem uchwały ustalającej stawkę podatku śmieciowego w Gdańsku na 66 gr. za metr kwadratowy zajmowanego mieszkania. Ośmiu było przeciwko.

Zaplanowana na 28 lutego sesja Rady Miasta Gdańska ruszyła z prawie godzinnym opóźnieniem. Kilkunastu mieszkańców Gdańska przywitało radnych, protestując przeciwko uchwałom śmieciowym, a szczególnie uzależnieniu opłaty za wywóz śmieci od wielkości zamieszkiwanego mieszkania. Przed wejściem na salę obrad wywiązała się awantura. Mieszkańcy krzyczeli: „Odwołać radnych PO!”. Ochroniarze zagrozili wezwaniem policji. Protestujący mieszkańcy, którzy dostali się na balkon sali plenarnej, na znak protestu wywiesili na nim worki na śmieci.

Z wyniku głosowania nie są zadowoleni radni PiS. Przygotowali oni własny projekt uchwały, który przewiduje, by mieszkańcy miesięcznie płacili 12,50 zł od osoby za wywóz śmieci, a jeśli je segregują ‒ 11 zł.

W Gdyni radni przyjęli następujące stawki: 19 zł za mieszkanie do 40 mkw. (28 zł przy braku segregacji), 32 zł za mieszkanie do 80 mkw. (48 zł przy braku segregacji) i 39 zł ‒ gdy lokal przekracza 80 mkw. (58 zł przy braku segregacji).

W Sopocie uchwały śmieciowe trafią na marcową sesję RM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama