Nowy numer 39/2023 Archiwum

Przyjmij księgę Pisma Świętego… przejdź do galerii

– Kiedy spotykamy się z głoszonym Słowem Bożym i uczestniczymy w Najświętszej Eucharystii odnawiamy naszą miłość do Boga. Mamy dzielić się nią ze wszystkimi, których Bóg postawi na naszej drodze. Takim przykładem miłości Boga i bliźniego był św. Kazimierz – mówił w homilii abp Sławoj Leszek Głódź.

Podczas uroczystej Mszy św. odpustowej w kościele św. Kazimierza na gdańskiej Zaspie metropolita wprowadził w posługę lektoratu 12 kleryków III roku GSD. Na Eucharystii zgromadzili się wierni przeżywającej 29. rocznicę powstania parafii, kapłani przymorskiego dekanatu oraz społeczność Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Młodzież z parafialnego Gimnazjum im. św. Kazimierza Królewicza na początku uroczystości przypomniała historię życia świętego patrona. W homilii metropolita dokonał analizy duchowości św. Kazimierza, akcentując jego oddanie Bogu oraz dojrzały patriotyzm. Przedstawił też sens udzielanej klerykom posługi lektoratu. – Posługa lektora to nie tylko odczytywanie Słowa Bożego podczas Mszy św. To także osobista troska każdego alumna, aby słowo Boże było obecne w waszych sercach – mówił do kleryków metropolita. – Św. Kazimierz przypomina nam, że mamy budować nasze życie na świętości. To jest też wymóg związany nie tylko z celebracją, ale z całym życiem. Karmienie się Słowem Bożym zobowiązuje nas do wielkiego świadectwa miłości Boga i bliźnich – przypominał arcybiskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast